bizim sınıf
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Müzik Hakkında : Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak

4 posters
YazarMesaj
sungirl
site görevlisi
sungirl

Müzik Hakkında :  Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak Empty
MesajKonu: Müzik Hakkında : Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak   Müzik Hakkında :  Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak Icon_minitimeC.tesi Ekim 28, 2006 1:51 pm

Müzik Terimlerini Öğreniyorum

Müzik: Duygu ve düşüncelerimizi seslerle anlatma sanatına müzik denir. Müzik doğada var olan düzenli seslerdir.

Gürültü: Doğada var olan kulağımıza hoş gelmeyen , bizi rahatsız eden düzensiz seslere gürültü denir

Nota: Seslerin isimlerini bildiren müzik harfleridir.
Dizek (Porte): Üzerine notaları yazmaya yarayan birbirine paralel beş çizgi , dört eşit aralıktan oluşan şekle dizek veya porte denir.

Açkı (Anahtar):Dizek başına çizilir ve notaları adlandırır.

Sol anahtarı:Dizeğin ikinci çizgisinden başlar ve bu çizgideki notaya adını verir.

Ölçü ve Ölçü Çizgisi: Dizeği eşit süreli parçalara ayıran dik çizgilere ölçü çizgisi , bu çizgiler arasında kalan kısma da ölçü denir.

Son çizgisi:Parçanın bittiğini gösteren bi ince bir kalın çizgiye son çizgisi(bitiş çizgisi) veya FİNE denir.

Bona:Bir müzik eserindeki notaları değerlerine göre sadece isimleriyle okumaya bona denir.

Solfej: Bir müzik eserindeki notaları değerlerine göre adıyla , sesiyle ve isimleriyle okumaya solfej yapma denir.

Müzik Hakkında :  Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak Laiu1

Blok Flütün yapısı

Günümüzde plastikten ve ağaçtan olmak üzere iki değişik maddeden yapılan blok flüt 3 parçada oluşur.

1- Baş (Ağızlık)
2-Gövde
3-Uç

Notaları ve Blok Flüt Çalmayı Öğreniyorum

Sol Notası

Müzik Hakkında :  Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak Sodlnotasqv5

Sol Notası dizekte 2. çizgide bulunur.

Sol Sesi

Müzik Hakkında :  Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak Solfdsesikg4

La Notası

Müzik Hakkında :  Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak Lanotacspi3

La Notası dizekte 2. aralıkta bulunur

La Sesi

Müzik Hakkında :  Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak Ladsesiir5

Verdiğimiz notalarla blok flüt çalmaya alışmanız için size bir parça… Parçamızın adı; Müzik

Müzik Hakkında :  Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak Mzkdr9

Hazırladıkça diğer notalarla ilgili bilgileride vereceğim

----------------------------------------------------------------

Not: Bütün bilgileri ben hazırladım. Alıntı değildir. İzinsiz veya kaynak , sahip belirtmeden kullanmayın.
http://animelands.forumup.com/
usagi
Admin
usagi

ülke : türkiye/turkey

MesajKonu: Geri: Müzik Hakkında : Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak   Müzik Hakkında :  Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak Icon_minitimeÇarş. Kas. 08, 2006 5:55 pm

çok güzel olmuş ^^ uğraştırdığına eminim Müzik Hakkında :  Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak Icon_tha
http://dersanem.editboard.com
moon_sln
Admin
moon_sln

MesajKonu: Geri: Müzik Hakkında : Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak   Müzik Hakkında :  Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak Icon_minitimePaz Ocak 14, 2007 3:25 pm

teşekkürler))
TeArDrOpS
yeni öğrenci

MesajKonu: teşekkürleeerr   Müzik Hakkında :  Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak Icon_minitimeCuma Ekim 19, 2007 6:05 pm

merhaba çalışmalarınız için teşekkürler.
ben bu başlık için bu foruma üye oldum. çalışmalarınız güzel, yeni yeni flüt çalmaya başladım ve notaları da yeni öğreniyorum.
şu anda blok flüt üzerinde çalışıyorum, fakat bazı parçalardaki nota ve işaretleri anlamıyorum, çalışmalarınız devam ederse sorunlarım cevabını bulacak diye düşünüyorum.
teşekkurler:D
moon_sln
Admin
moon_sln

MesajKonu: Geri: Müzik Hakkında : Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak   Müzik Hakkında :  Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak Icon_minitimeÇarş. Ocak 02, 2008 10:53 pm

sorularını sorabilirsin,çok süper flüt çaldığım söylenemez ama müzik bilgim iyidir,yardımcı olmaya çalışırım.

Müzik Hakkında : Müzik terimleri , notalar , flüt çalmak
1 sayfadaki 1 sayfası